COMMVAULT - Úvodní představení


Pod názvem Commvault si každý většinou představí špičkový, ale nákladný a složitý zálohovací software. To, že se hlavní produkt této společnosti jmenoval Simpana už většina lidí neví. Stejně tak, že společnost CommVault nenabízí pouze řešení pro zálohování, ale jejich portfolio obsahuje širokou paletu nástrojů pro data management.

A už se také nejedná nákladný a složitý nástroj pro největší firmy. Díky vývoji, kterým společnost Commvault prochází jsou nyní její produkty dostupné všem. V roce 2018 byl udělán další významný krok - výrazné zjednodušení licencování, tendence nabízet vše v jednom - zrušení většiny příplatkových položek a rozdělení portfollia do 4 hlavních oblastí.

  1. Complete Backup & Recovery a slovo complete zde není použito náhodou. V ceně licencí jsou opravdu všechny nástroje, které k zálohování potřebujete. Nové licencování, o kterém pojednáváme ve zvláštním článku, je velice jednoduché - kupujete buď kapacitu, virtualizační sockety nebo počet chráněnách VM.
  2. Commvault HyperScale - Konvergované řešení včetně OS a uložiště, dostupné ve formě software nebo hardwarové appliance.
  3. Commvault Orchestrate - Automatizované nástroje pro data management, synchronizaci, migraci, disaster recovery a vytváření testovacích prostředí
  4. Commvault Activate - Nástroje pro práci s informacemi, analýza, vyhledávání napříč prostředími, zabezpečení, zjišťování rizik, podpora GDPR

V průběhu naší činosti jsme vyzkoušeli celou řadu zálohovacích softwarů a Commvault jsme vyhodnotilli jako nejlepší z hlediska funkcí, škálovatelnosti a přidné hodnoty. V minulosti ho limitovala vyšší cena, ale nyní s novým licencováním se jedná o velice konkurenceschopný a hlavně dostupný produkt. Proto připravujeme sérii článků, ve kterých tento produkt představíme blíže.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - Teams

Office 365 - ToDo

O našem Blogu