Office 365 - Co vlastně obsahuje?

Office 365 obsahuje hodně funkcí to jsme již zmínili v předešlém příspěvku a nyní by tedy bylo logické podívat se co vlastně s předplatným dostanete.

V tomto článku se zaměřujeme především na předplatná Business Essentials a Premium. Základní rozdíl je, že ve verzi Premium můžete používat desktopové aplikace Office včetně Accessu, Outlook customer manager a některé další business aplikace jako například Bookings nebo StaffHub. Celé porovnání najdete tady >> 

Jednotlivé funkce jsme pro přehlednost uspořádali do logických celků. Tak se pojďte podívat na to, co všechno můžete využívat:

Vytváření obsahu

Word, Excel, PowerPoint

Tyto aplikace není potřeba představovat - v závislosti na předplatném můžete pracovat buď v prohlížeči, nebo si naistalovat desktopové aplikace (pro 1 uživatele 5 počítačů, 5 telefonů a 5 tabletů)

OneNote
Výborný nástroj pro správu poznámek, pište na klávesnici, rukou, diktujte, natáčejte video. Je jedno jak a kde poznámku uložíte - můžete ji vidět a vyhledat na všech zařízeních které vlastníte. Další informace >>


Seznamy
Potřebujete jednoduchou databázi produktů, seznam zaměstnanců nebo majetku bez použití excelu s přístupem odkudkoliv z prohlížeče? Vytvořte si seznam. Jednoduše a rychle.


Sway
Nástroj pro vizualizaci - vytvořte si profesionální newsletter, prezentaci produktu, nebo informační brožuru na pár kliknutí myší. Na rozdíl od PowerPointu jsou výstupy určeny primárně pro prezentace bez účasti autora prostřednictvím webového odkazu.

Příklady použití aplikace Sway >>      Více informací >> 

Ukládání obsahu

OneDrive
Osobní uložiště dokumentů, uživatel má 1 TB prostoru pro svoje soubory, které si může nechat replikovat mezi všemi svými zařízeními. Umí verzování, sdílení a může fungovat jako jednoduchá záloha například pro vaše fotografie.


Knihovny dokumentů
Nahraďte adresářovou strukturu na sdíleném disku knihovnou, která je bezpečně přístupná i mimo firmu a navíc umožňuje dokumenty seskupovat podle dalších údajů. Knihovny umí i verzovat a informovat o uřivatelích kteří soubor upravovali.


Videa
Vytvořte si vlastní firemní YouTube a sdílejte mezi zaměstanci videa. Systém umí ve videu i textově vyhledávat (dostupné zatím bohužel jen pro angličtinu)


Komunikace

Teams
Hlavní nástroj pro firemní (i mimofiremní) komunikaci, umožňuje chatování, telefonování, videokonference, sdílení obrazovek, dokumentů i poznámek. Je možné používat webové prostředí, nebo mobilní i desktopové aplikace. Microsfot tuto aplikaci začal nabízet i zdarma k volnému použití, takže připojit se může každý. 
 Informace a registrace >>

E-mail
S Office 365 můžete jednoduše získat vlastní Exchange server a pro práci s emaily využít Outlook v prohlížeči, telefonu, nebo jako desktopovou aplikaci.Weby

Vytvořte si Intranet nebo informační web během okamžiku.
Více informací >> 


Forms
Vytvářejte dotazníky, průzkumy a hlasování jak pro sebe tak pro své zákazníky. Snadnji to už nejde. Více informací >>


Plánování

Úkoly, schůzky, projekty
Plánujte schůzky, úkoly i jednoduché i složitější projekty. Spolupracujte se svými kolegy. Používejte aplikace To-Do, OUtlook, Planner a další.


Zjišťování informací

Delve
Inteligentní vyhledávání informací a dokumentů napříč celým Office 365. Vytváření osobních přehledů.PowerBI
Vizualizace dat z různých zdrojů. Dovede se připojit k excelové tabulce i k SQL databázi a prezentovat reálná data v přehledných grafech. Více informaci >>


Automatizace

Flow
Modelování pracovních postupů. Typická úloha pro Flow je například schvalovací kolečko dokumentu, automatické ukládání příloh emailů na disk nebo i zasílání předpovědi počasí podle aktuální polohy.


Power Apps
Prostředek pro vytváření mobilních a webových aplikace. Chcete mít elektronický servisní list v mobilním telefonu? Power Apps to umí zařídit.


Bezpečnost, předpisy, GDPR

Centrum zabezpečení
S předplatným Office 365 máte přístup k mnoha aplikacím, kteřé pomáhají zabezpečit Vaše data, pomáhat při řízení rizik a v neposlední řadě řeší hodně problémů s GDPR. Například na svoje soubory můžete zapnout logování nejen na úpravy, ale dozvíte se i kdo soubor prohlížel, nebo stahoval.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - Teams

Office 365 - ToDo

O našem Blogu