Office 365 není jen mail, Word a Excel


Rozhodli jsme se více se věnovat cloudovým službám společnosti Microsoft. Proč? Microsoft nabízí unikátní soubor nástrojů, které mohou většině firem usnadnit práci a ušetřit peníze. Bohužel například Office 365 unás především je vnímán jako pronájem emailové schránky, případně s možností využít licence kancelářských aplikací.  O dalších možnostech, které jsou součástí služby (jako například Sharepoint, Teams, Flow, Power Apps, Power Bi) uživatelé většinou ani neuvažují. A přitom právě v těchto aplikacích se skývá obrovská přidaná hodnota.

Office 365 opravdu není jen mail, je to mocný nástroj pro firemní komunikaci, plánování a práci s dokumenty. Na základě předplatného tak dostáváte právo na užívání širokého spektra užitečných aplikací, přičemž jejich technické zázemí a zabezpečení za vás řeší Microsoft.

V současné době, kdy se zoufale nedostává IT pracovníků, mohou produkty řady 365 snížit náklady na udržování IT Infrastruktury a zároveň výrazně zefektivnit firemní procesy. Systém měsíčních plateb také zjednoduší plánovací procesy, protože firmy nemusí zvažovat velkou investici s výhledem do budoucna, ale platí jen za to co v daném období skutečně používají.

Za sebe musím říct, že mě idea 365 cloudu po počátečním odporu a nedůvěře nadchla. Prošel jsem si jednotlivé fáze od naprosté frustrace: K čemu je to vlastně dobré? Nic tu nefunguje jak má. Přes zmatek: Je to strašně složité a naprosto nepřehledné. Až po dnešní nadšené: Je to paráda, tyhle funkce opravdu potřebuji.

Já i Office 365 jsme prošli postupným vývojem a myslím, že právě přišel ten bod, že můžeme dál pokračovat spolu.

Rádi bychom zde postupně odkryli a popsali jednotlivé součásti Office 365 a také ukázali jejich praktické využití. Zatím se podívejte na periodickou tabulku prvků, ze kterých se Office 365 skládá - je dostupná na adrese http://periodictableofoffice365.azureedge.net/# a neustále se mění podle toho, jak se vyvíjí Office 365.

http://periodictableofoffice365.azureedge.net/#

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - Teams

Office 365 - ToDo

O našem Blogu