Office 365 - Teams


Postupně vám chceme představit jednotlivé součásti Office 365. Začneme u teams, které jsou podle nás takovým základem a integračním prvkem.

Teams je nástroj pro komunikaci a týmovou spolupráci. Je součástí předplatného O365, ale existuje i varianta zdarma.  

Přiznám se, dlouho jsme nevěděli, jak tento nástroj uchopit a bránili se jeho používání. Nicméně přišel čas, kdy jsme ho používat začali a od té doby se nám líbí čím dál víc.

Co tedy Teams umí?

Spolupráce v týmu
Tým je základním stavebním kamenem. Spojuje lidi (uvnitř i vně firmy), kteří mají něco řešit. Například tým může řešit marketingovou komunikaci firmy, obchod, stavbu domu, nebo třeba jen výběr dárku k narozeninám. V rámci týmu pak máme možnost chatovat, telefonovat, pořádat videokonference, sdílet soubory, poznámky a využívat spoustu dalších aplikací a konektorů.

Chat
Chat si vyzkoušel snad úplně každý, známe ho z facebooku a používáme ho i v dalších aplikacích. Chat je také základěm komunikace v Teams. Musím přiznat, že tato komunikace je přehlednější než přeposílání zpráv emailem, zvláště když se chceme podívat na průběh diskuse, nebo do ní zapojit někoho dalšího. Chatovat můžeme v týmu, nebo si založit chat samostatně - v rámci firmy, nebo i vně, s kýmkoliv kdo má emailovou adresu.

Telefonování
Prostředníctvím Teams lze telefonovat, ať už s videem, nebo bez. Aby také ne, když v Teams je integrovaný Skype.

Online konference
Jednotlivé telefonické konverzace jde naplánovat jako schůzku a může se jí účastnit více osob, opět s videem, nebo bez. Naplánovaná konference se objeví v kalendáři a může být nahrávaná (platí pro E plány)

Sdílení souborů
Prostřednictvím teams můžeme sdílet soubory, buď k jednotlivým kanálům, nebo také vidíme přehled všech dokumentů v samostatné záložce. Teams je umožňují upravovat v online verzi office, nebo otvírat v sharepointu (který běží na pozadí) a využívat tak verzování.

Aplikace
Do Teams můžeme zapojit nepřeberné množství aplikací ať už je vytvořil Microsoft, nebo třetí strana. (OneNote, Evernote, Trello, Zendesk, Youtube….) Aplikace se dají připojit k jednotlivým týmovým komunikacím a sdílet tak jen obsah, který se konkrétní komunikace týká. 

Verze zdarma 
Microsoft uvolnil plně použitelnou variantu Teams zdarma pro všechny. Teams zdarma jsou omezeny na 300 účastníků v týmu. Každý tým má 10 GB prostoru pro dokumenty, uživatel v rámci týmu má pro své dokumenty 2 GB. Týmy můžou neomezeně využívat chat, audio a videohovory. Přidávat aplikace a využívat i online aplikace Office jako Word, Excel, powerPoint a OneNote. A to už stojí a to.

Závěr


V rámci Teams je k dispoziti desktopová aplikace i verze pro Android/IOS. Podle našeho názoru se jedná o opravdu vydařený nástroj pro týmovou spolupráci a může přinést užitek mnoha společnostem.

Chcete se dozvědět více? Prohlédběte si vide >> případně nám rovnou napište, nebo zavolejte.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - ToDo

O našem Blogu