Altus Vario a Power BI - analýza deníku

Připravili jsme pro vás analýzu účetního deníku z IS Altus Vario v Power BI. Můžete si ho zdarma vyzkoušet na vašich datech, nebo se podívat na testovací report zde >>. Report používá data z účetního deníku.Reporty obsahují 4 stránky, mezi kterým se můžete přepínat: Veškeré objekty umožňují filtrování výběrem například pokud v sestavě odběratelé kliknete na grafu na Carmen-Bořislav - doklady a výnosy v ostatních objektech se nafiltrují pouze pro tuto firmu. Filtr zuršítke kliknutím do bílé plochy vedle grafu:


Propoužití na Vašich datech musíte mít účet Office 365 a nainstalovaný Power BI desktop. Pokud účet nemáte, kontaktujte nás, pokud ano, přihlašte se na portál https://app.powerbi.com a vpravo nahoře stáhněte a spusťte instalaci:

Nainstalujte s defaultním nastavením a přihlaště se svým účtem:


Dále si stáhněte datový soubor QTD - Analýza vario a dvojklikem ho v Power BI desktopu spustíme:


Nyní si musíte připravit data z Varia. Otevřete si modul účetnictví a přepněte se do pohledu Účetní deník s rozvrhem.


Dále přes pravé tlačítko zobrazit skryté sloupce přidáme sloupce Popis konta D, Popis konta MD a Kontakt. (pohled by měl být v základním nastavení, pokud nebude Power Bi fungovat, zkontrolujte sloupce při importu dat)Poté přes Externí data - Export Excel pohled exportujte do souboru.

V Power BI desktopu se v levém menu přepněte na záložku data 


a v pravém sloupci kliněte na tři tečky vedle účetnictví a vyberte upravit dotaz:


 V editoru dotazu klikněte na ozubené kolečko v pravo u položky Source a vyberte soubor, který jste exportovali z VariaNakonec použujte volbu Zavřít a použít:a přepněte se do pohledu sestav:Pokud neuvidíte aktuální data, stiskněte tlačítko aktualizovat

V tuto chvíli jste úspěšně importovali data z vašeho informačního systému do Power BI a můžete začít používat sestavy. Pokud chcete sestavy přenést do Webového rozhraní, stiskněte tlačítko publish"
Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, nebo bude chtít sestavy upravit, neváhejte nás kontaktovat: jvalenta@qtd.cz, tel: 604 238 697.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - Teams

Office 365 - ToDo

O našem Blogu