Office 365 - Sharepoint - Nový sloupec místo/lokace

V seznamech a knihovnách dokumentů je možné požívat tu sloupce location/místo. Nejdříve jsem byl z této možnosti nadšený a pak totálně otrávený. Jak to tedy funguje?

V seznamu vybereme typ sloupce místo:


Sloupec pojmenujeme a pak vyplníme pole, které chceme zobrazovat. Tyto pole jsou prpojené a tak by se měly vplňovat automaticky po zadání místa. Já jsem soupec pojmenoval provozovna a zaškrtnul všechno:

A teď už jen vyplňujeme seznam. Chci jako místo použít Demoroom QTD v Pardubicích. Lokaci to hledá v mapách Bingu, takže se nedělám iluze, že najdu QTD, zkusím napsat adresu:

Adresu rozhodil do polí správně, ale nenašel PSČ. V Náchodě u Pražské ulice ale PSČ najde. Proč? Problém je v tom, že náš DemoRoom je v městské části Popkovice a to dělá Bingu problém. Když zadám Popokovice zase najde PSČ, ale nemůžu doplnit ulici. Nevím, zatím jsem nenašel jak z toho ven. Zato když zadám něco, co Bing zná, najde všechny položky včetně GPS lokace, to funguje hezky: 
No z mého pohledu zatím nic moc. Hezká hračka s omezením, protože ty linkované sloupce se nedají rozumně editovat.

Co zobrazení na mapě? Nejde to. Ale na telefonu ikonu zobrazení na mapě vidím. Kde je problém? Prohlížeč! Firefox to zřejmě neumí. Chrome a Explorer to už dokážou:


Jak tam ale ty souřadnbice dostat? Pokud místo zná Bing je to jednoduché, pokud ho ale nezná, vkládané souřadnice nepozná a použije je jako název.

Myslel jsem, že by se to dalo použít při práci v terénu, kdy by se k seznamu přidalo místo, kde byl záznam pořízen, ale k ménu překvapení Androidí Sharepoint aplikace tyto sloupce neumí a webová zase nevloží souřadnice.

No buď dělám něco špatně, nebo chybu udělali soudruzi v USA. Je pravdou, že tam je Bing používaný mnohem více a tak bude nový datový typ použitelnější.

Za mě je to ale zatím nedodělané a téměř nepoužitelné. Bohužel.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - Teams

Office 365 - ToDo

O našem Blogu