Chatovací aplikace Kaizala součásti O365


Microsoft ohlásil celosvětovou dostupnost Kaizaly v rámci Office 365.

No.....

Přiznám se, že o existenci této aplikace jsem neměl donedávna ani ponětí. Vznikla v roce 2017 v Indii a postupně byla zpřístupňovaná v určitých zemích v rámci Office 365, nebo jako bezplatná verze pro IOS/Android.

O co se vlastně jedná? 

Kaizala je chatovací aplikace určená pro firemní komunikaci. Něco jako WhatsApp, nebo Facebook Messenger. K přihlášení není potřeba účet Microsoft, je vázaná na telefonní číslo, takže do ní můžeme připojit kohokoliv, kdo má telefon. Nevyžaduje ani emailovou schránku.

Nyní tedy Microsof ohlásil, že Kaizala bude součástí předplatného O365 ve všech zemích.

Ale co Teams? Nastává zase situace, kdy má Microsoft na jednu činnost více aplikací, každá umí něco a navzájem spolu nekomunikují, jak jsme tomu byli svědky například u úkolů (mimochodem, v nejbližší době bude konečně propojen Planner a ToDo). Asi to tak ze začátku bude.

Ovšem Microsoft ohlásil integraci Kaizaly do Teams, což by už smysl dávalo. Sice zatím nezveřejnil podrobnosti, ale možnost rychlého zapojení externích pracovníků a třeba zákazníků do chatu by Teamsům asi prospěla. Samozřejmě, teď to jde taky, Teams jsou i zdarma, ale zase to vyžaduje účet Microsoft a nějaké nastavování. Kaizala chce jen telefonní číslo.

Kaizala už také není jen mobilní aplikace, má i webové rozhraní na adrese https://webapp.kaiza.la/, umí video a audio hovory a je zabezpečená, což je pro administrátory velké plus. Do Kaizaly jsou nyní dodávány i funkce z Teams, jako například @mentions.

Podle mého názoru Teams integrací Kaizaly, pokud se povede, získají. A v budoucnu přijde asi doba, kdy Teams Kaizalu pohltí, stejně jako Skype. Nicméně Kaizala stojí už teď minimálně za otestování: https://products.office.com/en/business/microsoft-kaizala Já si ji už nainstaloval a musím uznat, že je to opravdu jednodychý proces.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - Teams

Office 365 - ToDo

O našem Blogu