Peklo na poště, aneb jak nedělat IT


Tak jsem včera názorně viděl jak se dělá IT v podniku, kde plýtvání nevadí a všechny ztráty stát bez řečí zacelí.

Potřeboval jsem poslat pár balíčků a tak jsem se rozhodl použít služeb pošty. Myslel jsem si naivně, že když už zdražili (jejich slovy to zjednodušili a zlevnili), tak tomu budou alespoň služby odpovídat. Leč opak je pravdou. Chaos, zmatek, panika.

Od podání balíku odrazuje už webový interface,  lehčí by to bylo tesat do kamene, než to psát do té jejich aplikace. No ale tuto překážku jsem překonal, nálepky vytisknul, nalepil na balíky a hrdě se vydal na poštu.


Doufal jsem, že to už bude bez problémů, načtou kódy, zaplatím a hotovo. Nojo, jsem naivka.

 Paní na přepážce vzala balíček, přiložila ho k metru, pak načetla čárový kód, hodila ho na váhu, chvíli něco divoce ťukala na klávesnici, pak vzala samolepku s čárovým kódem, kus odstřihla, něco na ní napsala, nalepila vedle mého čáového kódu, zase načetla kód a zase něco chvíli ťukala. Na můj dotaz proč to všechno není pod tím jedním čárovým kódem co jsem už nalepil a který by stačilo jen jednou načíst, jen pokrčila rameny.

Nevěděla.
Já to ale tuším.
Nejsou lidi a tak na vývoj najali partu šimpanzů za pár banánů….

Po čtyřech polepených balících se paní zeptala jestli to chci doručit ráno nebo odpoledne. Odpověděl, jsem že je to na poštu, takže si to asi musí rozhodnout ta pošta.
"Na poštu? Ale to jste mě neřekl!", pronesla paní vyděšeně.
"A proč bych vám to měl říkat?" nechápal jsem, "je to napsané na těch balíčkách a určitě taky v tom systému….."
Nojo, jasně, těch banánů bylo málo, opičáci to šili horkou jehlou.

Nakonec se ale povedlo, balíčky byly oblepené několikrát dokola a zbývalo vytisknout seznam, pravda, další papír v digitální době, ale co už.
Ale stalo se něco, co mě úplně odrovnalo. Paní na ten seznam začala psát adresy. Ručně. Propiskou. A přitom musela již jednou odložené balíčky prohledávat, aby se k těm adresám dostala. Na mé nesmělé námitky že to není potřeba, protože si to dokážu najít podle kódů odpověděla striktně, že musí. Nechápu to. Asi jim ty banány jen slíbili a nakonec nedodali.

Nechápu!!
Nechápu jak můžou utrácet peníze (i z našich daní, neboť je stát dotuje), za tak prasácky(opičácky) navržený systém.
Nelíbí se mi to.

Nebo jsem to nepochopil a celé je to marketingový tah, aby mě nalákali poslat další balíčky ze zvědavosti, jakou taškařici připraví příště.

No příště už nebude. Najdu jiného dopravce, protože tohle je skutečné peklo. Takhle se IT opravdu nedělá.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Office 365 - Teams

Office 365 - ToDo

O našem Blogu